Marketing internetowy – bezpłatny marketing i płatna reklama

Aby odnieść sukces w marketingu swojej witryny w Internecie, musisz nauczyć się, jak robić „marketing internetowy” do samego rdzenia. To nie jest łatwe zadanie. Każdego roku ludzie nabierają chęci założenia biznesu w Internecie i na początku ich intencje są jasne. Zazwyczaj chcą po prostu zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby opłacić rachunki lub po prostu… zmienić pracę.

visit https://mtkdesign.pl/

Ale tu jest problem. Większość ludzi widzi, jak łatwo jest uzyskać dostęp do informacji w Internecie i jak łatwo jest założyć i uruchomić biznes internetowy. Ale jedną krytyczną rzeczą, której im brakuje (i najwyraźniej nie rozumieją), jest sposób promowania swojej firmy w Internecie.

Jeśli chodzi o promowanie firmy w Internecie, sytuacja się odwraca. Nagle sprawy stają się trudne, a ludzie lubią opuszczać statek. Jeśli jesteś tak słaby i kruchy w swoich przekonaniach o swoim biznesie internetowym… prawdopodobnie NIGDY nie odniesiesz sukcesu w Internecie lub zajmie ci 5-10 lat, zanim zaczniesz zarabiać.

5-10 lat to dużo czasu, aby nauczyć się kilku prostych lekcji na temat marketingu internetowego. Zakładam, że prawdopodobnie zaczniesz od płatnej reklamy. W porządku. Uwielbiam płatne reklamy i używam ich na co dzień w mojej firmie. Ale nadal prowadzę mały darmowy marketing, aby pomóc zmniejszyć koszty mojej płatnej reklamy.

Moim zdaniem to sytuacja win-win. Teraz powinieneś wiedzieć, że najprawdopodobniej codziennie uzyskasz większą sprzedaż dzięki płatnym reklamom, ale im więcej będziesz robić darmowego marketingu, tym bardziej Twoje koszty reklamy będą powoli maleć. W końcu po latach Twój dochód z darmowego marketingu przekroczy kwotę, którą inwestujesz w reklamę. Oznacza to, że będziesz w biznesie ze 100% zyskiem.

Ale darmowy marketing wymaga pracy. Istnieje wiele rodzajów strategii. Istnieje marketing artykułów, marketing społecznościowy, marketing w wyszukiwarkach, blogowanie, marketing rss, marketing e-mailowy, marketing e-mailowy, a nawet marketing partnerski. To tylko niektóre z głównych bezpłatnych strategii marketingowych, ale istnieje o wiele więcej – na przykład blogowanie gościnne lub komentowanie na blogu.

Nie poddawaj się jednak, jeśli przez pierwsze kilka miesięcy nie toniesz w niekończącym się morzu wyprzedaży. Jedyną rzeczą, która może zapewnić taką szybką sprzedaż, jest płatna reklama. Ale potencjalni klienci i klienci, których uzyskujesz dzięki darmowemu marketingowi, są WYSOCE opłacalne. Są wysokiej jakości i przychodzą do ciebie, już postrzegając cię jako oczywistego eksperta. I będą cię słuchać.

Weź swój biznes internetowy i podejdź do niego poważnie. Nie słuchaj przeciwników, którzy będą próbowali wpłynąć na twoje marzenie o finansowej niezależności. Wiele osób nie wierzy, że można dobrze zarobić w Internecie. Wiedzą, że wiąże się to z dużą ilością pracy (zwłaszcza jeśli nie jesteś dobry w komputerach), ale dla większości ludzi, kiedy większość ludzi słyszy termin „biznes internetowy”… myśli o jakimś złym systemie finansowym.

Prawda jest taka, że jeśli nie chcesz sprzedawać produktów typu „jak zarabiać” lub „marketingu internetowego”, nie musisz! Możesz sprzedawać rzeczy, które Cię interesują. Możesz sprzedawać produkty do koszykówki, ogrodnictwa, prowadzić eBay, tworzyć oprogramowanie itp. Nie ograniczaj się tylko do 1 lub 2 nisz. Poszerz swoje portfolio, a będziesz gotowy. Powodzenia!